Kurs felinoterapii

Informacje o kursie:

UWAGA! Zajęcia odbywają się w formie: teoria on-line, praktyka stacjonarnie. Dostęp do nagranych zajęć teoretycznych wysyłamy niezależnie od terminu zarejestrowania się na kurs. Dodatkowo ustalamy termin spotkania on-line na żywo z wykładowcami w celu przeprowadzenia dyskusji, zadawania pytań. 

Kurs z licencją Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii, prowadzony we współpracy z Polską Akademią Trenerów i Instruktorów Sportu „Green Way”, wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr 2.06/00050/2018) i posiadającą uprawnienia do wystawiania zaświadczeń na wzorze druku MEN.

Każda osoba, która ukończyła kurs otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1632)


TYLKO U NAS PRAKTYKI w ośrodkach dla osób z niepełnosprawnością + nagrania zajęć.

Zapewniamy możliwość uzyskania certyfikatu KOTA TERAPEUTYCZNEGO GRATIS. 

SCENARIUSZE zajęć felinoterapii GRATIS.


 

Felinoterapia to jedna z metod animaloterapii, w której rolę zwierzęcego pomocnika terapeuty pełni kot. Felinoterapię stosuje się w usprawnianiu osób starszych, niedołężnych i z niepełnosprawnością oraz dzieci młodzieży z różnymi dysfunkcami. Kontakt z kotem wywiera pozytywny wpływ na psychikę, wyraźnie poprawia samopoczucie, obniża poziom lęku, a także przełamuje bariery u osób, które boją się zwierząt. Terapia wspomagająca odbywa się głównie w domach spokojnej starości, hospicjach, ośrodkach szkolno-wychowawczych, środowiskowych domach samopomocy, watsztatach terapii zajęciowej, szpitalach i zakładach penitencjarnych. Jednak stosowanie tej metody wymaga szerokiej wiedzy i praktyki, jaką można nabyć biorąc udział w Naszym szkoleniu.

Kurs przeznaczony dla:

  • osób, pragnących poznać metodę felinoterapii;
  • terapeutów, pedagogów, psychologów, asystentów osób z niepełnosprawnością, studentów itd., chcących wykorzystywać metodę felinoterapii w swojej obecnej lub przyszłej pracy;
  • właścicieli zwierząt, którzy chcieliby nauczyć swe koty pomagać dzieciom, ludziom starszym, chorym i z niepełnosprawnością;
  • właścicieli odważnych, przyjacielskich kotów.

Cena szkolenia

2 190 zł

Zaufali nam:

Szczegóły: